BULVAR

Mahkeme zorla oral seks olamaz dedi

Mahkeme zorla oral seks olamaz dedi!

ABD’de 16 yaşındaki kızın tecavüze uğramasıyla ilgili görülen temyiz mahkemesi şok eden bir karar verdi. O karara göre “kurban alkolden bilincini yitirmiş durumdaysa oral seks tecavüz sayılamaz” denildi.

ABD’nin Oklohama eyaletinde yaşanan olayda 17 yaşındaki bir erkekle 16 yaşındaki bir kız arkadaş grubuyla birlikte parkta Alkol aldıktan sonra genç kız bilincini kaybedecek derecede sarhoş oldu. Kızı evine bırakmayı teklif eden zanlı, kızı büyükannesinin evine götürdü

Ancak durum bu noktadan sonra karmaşık hale geliyor. Genç kız o gece hastanede gözlerini açtığında kendisine cinsel saldırı muayenesi yapılıyordu. Öncesinde yapılan alkol testinde kanındaki alkol oranının en üst sınırda olduğu tespit edildi. Cinsel saldırı muayenesinde ise zanlının spermi kızın bacağında ve ağız çevresinde bulundu.

Genç kız o gece yaşananlara dair hiçbir şey hatırlamadığını söylerken, genç ise kızın kendi rızasıyla cinsel birliktelik yaşandığını savundu.

Bölge savcılığı zanlıya kurbanı “oral sekse zorlama” suçlaması yöneltirken, mahkeme yargıcı davayı reddetti. Durum böyle olunca temyiz mahkemesine gidildi. Şok eden temyiz kararında da savcılar alkolden bilincini kaybeden biri için kanunun geçerli olmayacağını belirtti. Hatta temyiz mahkemesinin kararında “Kurbanın oral seks sırasında tamamen bilincini kaybedecek derecede sarhoş olması durumunda, zorla oral seks eylemi gerçekleşemez” ifadesi kullanıldı.Bir Cevap Yazın