BULVAR

Kadın göğüs uçları

Kadın göğüs uçları hakkında bilmeniz gerekenler

Göğüsler edebiyatta, sanatta ve günlük yaşamda vücudumuzun tek methiyeler dizilen parçasıdır.

Onları tarif edebilecek yüzlerce kelime vardır, hakkında şarkılar yazılmıştır. Ama tüm bunlara rağmen göğüsler hakkında gerçekten ne biliyoruz? Hep gözümüzün önünde olan vücudumuzun bu parçasını ne kadar tanıyoruz?

4 meme ucu türü var: Eğer tek bir meme ucu tipi olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Normal meme uçları areoladan birkaç milimetre dışarıdadır, hatta soğukta ve uyarıldığında da böyledir. Yassı meme ucu, yalnızca uyarıldığında ve sıcaklık değiştiğinde belirginleşir.

Şişkin meme ucu areoladan daha dışarıdadır.

Ters meme ucu ise içe dönüktür.

Son tür, eğer meme ucu her zaman öyleyse bir sorun olduğuna işaret etmez. Ama son zamanlarda içe dönmeye başladıysa bir doktora görünmeniz gerektiğine işarettir.

Kadın göğüs uçları hakkında neler biliyorsunuz?

meme

Kadın göğüs uçları her şekil, boyut ve renkte olur. Memelere benzer bir şekilde, hiçbir iki meme ucu aynı değildir. Bazı kadınlar büyük ve koyu meme uçlarına sahiptir, bazıları ise küçük ve pembe olanlara. Meme uçlarınızın nasıl göründüğü fark etmez, sadece onların öyle görünmesi gerektiğini bilin.

meme-2

Dik meme uçları, dik kadın göğüs uçları kadının her zaman cinsel olarak uyarıldığı anlamına gelmez. Aslında sadece onun üşüdüğünü veya kıyafetinin sürtmesi sonucu meme uçlarının uyarıldığı anlamına gelebilir.

gogus

Her kadının meme ucu cinsel uyarılma sonucu sertleşmez. Sertleşmediğinde bu kadının heyecanlanmadığı anlamına gelmez.

memeler

Kıllı meme uçları tamamen normaldir. Erkek olmasanız bile, meme uçlarınızın çevresinin, yani areola bölgesinin kıllı olması düşündüğünüzden yaygındır. Hoşunuza gitmiyorsa her zaman ağdayla alabilirsiniz, ama orada kıl olması “yanlış” olduğunun göstergesi değildir.

meme-ucu-1

Kadın meme uçlarının duyarlılığı değişkendir. Bazı kadınlar için meme uçlarına özellikle seks sırasında dokunulması harika hissettirir. Bazıları içinse duyarlılık dayanılamayacak kadar fazladır ve ellerinizi başka yere koymanızı tercih ederler.

seksi-gogusler

Kadın meme uçları hassasiyeti adet döngünüze göre değişkenlik gösterir. Östrojen ve projesteron hormonları sayesinde adet dönemine yaklaştıkça meme uçlarının duyarlılığı artar. En hassas oldukları dönem ise adet dönemidir.

seksi-meme

Meme ucu orgazmlar gerçektir. Nadir olmalarına rağmen, bazı kadınların sadece meme ucu uyarılması sonucu orgazm oldukları görülmüştür. Beyindeki genital algı korteksi, aynı genital uyarılmada olduğu gibi, meme ucu uyarılması sırasında da etkinleştiğinden, evet, bazı kadınlar sadece memelerine dokunulmasıyla orgazm olabilirler.Bir Cevap Yazın