BULVAR

Aybaşı haliyle İlişkiye Girmek

Aybaşı haliyle İlişkiye Girmek

Adetliyken İlişkiye Girmek, regl döneminde ilişkiye girmek, aybaşı halinde ilişki

Adetliyken ilişkiye girilir mi?

Dini vecibelere bakıldığında, kadınların adet dönemlerinde ilişkiye girmeleri kesinlikle günahtır. Ancak dini yükümlülükleri bir kenara koyup bilimsel açıdan konuyu irdelediğimizde değişik bakış açıları ortaya çıkmaktadır. Öncelikle birkadının adetliyken ilişkiye girmesinde tıbbi olarak bir risk yoktur. Reglin 1. ve 2. günlerinde erkeğin prezervatif takmasıyla birlikte ilişkiye girilmesi kadının vajinal olarak mikroplardan korunmasına katkı sağlayacaktır. Aslen kadın; bu dönemde kanaması itibariyle bir yorgunluk, halsizlik içerisine girebileceği gibi öte yandan da cinsel istekliliğinin tavan yaptığı bir döneme de girebilir. Çünkü psikolojik olarak adet dönemlerinde yumurtlayamama durumunu bilinçaltına yerleştirip daha rahat cinsellik yaşarlar.

Adetliyken ilişkiye girince hamile kalınır mı?

Kadın adetliyken cinsel ilişkiye giren çiftler korundukları sürece zaten bir problem yoktur, ama korunmadan ilişkiye girdiklerinde bile çok çok az olsa bile bir ihtimal vardır. Çünkü bazı kadınları adet dönemleri gerçek regl tarihlerinde olmayabilir, başka bir kanama ya da akıntı olabilir; kadın bu durumu adet süreci olarak algılayıp ilişkiye girdiği takdirde hamile kalma olasılığı yüksek olabilir.

Adetliyken ilişkiye girmek günah mı?

Tüm bu bilimsel koşulların dışında bu süreçte cinsel ilişki yaşamanın Müslümanlık boyutunda da gereklilikleri var. İslam dinine göre bir kadının adet döneminde cinsel ilişkiye girmesi kesinlikle yasak ve bu büyük bir günah. Kuran’ı Kerim’in Bakara Suresi’nde konuyla ilgili şöyle açıklamalar bulunmaktadır: ” Ey Peygamber! Sana kadınların ay halini sorduklarında de ki; o bir ezadır. Bu sebeple ay halindeki kadınlarla cinsel ilişkide bulunmayın. Temizleninceye kadar kendilerine yaklaşıp ilişkiye girmeyin. İyice temizlenip boy abdesti aldıkları zaman Allah’ın emrettiği üreme organından onlarla cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Allah çok çok tövbe edenleri sever. İyice temizlenenleri / adet halinde ve ters yol ilişkisinden kaçınarak temizliğe özen gösterenleri de sever.”Bir Cevap Yazın